neděle 10. února 2013

IKEA a nábytek vůbec

Všimla jsem si, že hodně lidí na IKEA nadává. Například proto, že bere práci malým živnostníkům, co vyrábí kvalitní masivní nábytek nebo že design prodává moc levně a tak zase obírá designéry a já nevím proč ještě... Tento obchod beru jaký každý jiný samoobslužný supermarket. Když nechcete, nenakupujte v něm.  

Argumentace typu: je to nekvalitní levný nábytek by na mě taky nezabrala. A co chcete od stolku za 125,-? Aby vám zpíval na dobrou noc? Vždyť prodává i kvalitní masiv, jen si připlatíte. Prolezla jsem několikrát ASKO, JYSK aj. a lepší to není, spíše horší a masivní nábytek jsem tam neviděla. O kvalitě vypovídají také použité komponenty kování. Z IKEA máme kuchyňskou linku. Ani nemáte potuchu o tom, co si se mnou ty dvířka zažívají, když se mi něco nedaří. To, že všechno v naší kuchyni funguje jak má, je zásluha kvalitního kování (a mého muže, který mi kuchyň postavil). Je to kvalitnější kování (zn.Blum), než které používají někteří truhláři. 
Další plus je, že mi levného nábytku není líto. Jakkoli ho využiju, klidně změním jeho účel - přebarvím jo, polepím ho, zkrátím ho, provrtám ho ... Včera mi manžel udělal z PC stolku IKEA, kterému scházel stolní počítač něco, co jsem moc potřebovala - další úložné místo na zdroje mých výtvorů - na látky, bavlnky, atd. 

A bude sloužit ještě dalších pár let. Není to lepší, než vyhodit to, protože to bylo levné? Když moc věcí nevyhazujete, ale snažíte se je ještě použít, méně dalších věcí si zase pořizujete. Na oblečení nemám skříň, mám tyče přivrtané ke stěně a jednu komodu. Snažím se mít co nejvíc věcí na věšáku (mám tam dost různé věšáky, některé mají už snad 50 let). Mám tak množství svého oblečení stále na očích, pomáhá mi to nechtít zase něco nového. Zároveň to podporuje moji fantazii. Často se jen tak zakoukám a rozhodnu se ten svetr či triko změnit - něco na něj namaluju nebo přišiju, odpárám ... můj šatník se takto mění každý měsíc. 

Mrkněte se doma na věci,co už nepoužíváte, ale nechcete to vyhodit. Nedala by se nějak upravit, abyste ji využívali stále a jen nezabírala místo v komoře?

2 komentáře:

 1. mohla byste prosim, vylozit foto jak jsou usporadany te tyci, taky bych neco podobneho potrebovala. Dik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   myslíte uspořádání mého šatníku na tyčích? Zde je výrobek z IKEA, na kterém mám šatstvo. Mám dva. Jen pozor, abyste je přivrtala do dobrých hmoždinek a hluboko do zdiva, nesmí být jen v omítce, šaty jsou těžké. http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/30179435/ Mám dvě tyto tyče vedle sebe a pod nimi jednu komodu na drobné prádlo.

   Vymazat

Děkuji Vám, že jste si našli čas pro komentář na můj blog!