neděle 30. června 2013

Psaníčko na zip

Dlouho jsem neudělala nic pořádného, co by si zasluhovalo nafotit postup práce. Až do minulého týdne. Vzniklo tohle a jsem na to docela pyšná:)
V módě jsou ostré geometrické tvary a psaníčka. 

Aby Vám taška držela tvar, udělejte si z kartonu výztuž, kterou všijete dovnitř. Já jsem ustřihla přední část krabice, od čeho vidíte sami. Není to sice A4, ale záleží na Vás, jakou velikost potřebujete. Já ji teď používám dokonce jako složku na krčivé dokumenty.


Nastříhejte látku na vnitřek. Velikost zvolte podle obrázků níže.
Vypadá to jako obal na knihu, že? Našpendlete a prošijte.

Zvolte zip pro Vaši velikost psaníčka. Já mám zip vypáraný ze staré tašky, proto je takový pěkně nachystaný. Ještě než ho přišijete, naměřte podle ,,knihy'' koženku k nástřihu. Až pak ho přišijte.


Nastříhejte vrchní látku. Já mám koženku. Koženka je vhodná, pokud chcete dělat finální úpravu jako já.


Přiložte líc na líc a po bocích sešijte. Pak obraťte, srovnejte rožky, navlečte na vnitřní vložku. Okraj zahněte dovnitř asi o půl centimetru a přišpendlete.


Je docela těžké to teď sešít, protože vložka je z kartonu, ale když budete trpěliví, povede se to. Dělejte to pomalu a dobře přidržujte u patky.
Pro finální úpravu vezměte lepící pásku a dle Vašeho smyslu pro kompozici tašku polepte. Nepolepené části budou jiné barvy. Já zvolila černou. Je to normální hobby sprej na všechny povrchy.


Nechte usušit aspoň půl hodiny a pak pásku odlepte.


Nosím ji už pár dní a všechny zátěžové zkoušky vydržela:)1 komentář:

Děkuji Vám, že jste si našli čas pro komentář na můj blog!