pondělí 24. října 2016

Malá kabelka přes rameno

Tak se opět hlásím po delší době. A zase s kabelkou. Sice šiju i oblečení, ale méně a navíc ze střihu a koupené látky. Na mou obranu, jednalo se o látku ve slevě, byla mezi zbytky. Někdy mě prostě přepadne i touha koupit látku novou.

Tato kabelka bude sice menší, ale vleze se do ní vše potřebné - doklady, peněženka, mobil, kapesníčky, metr a foťák (pro stavaře).

Od kamarádky jsem dostala zbytky zajímavých látek, ze kterých se šijí kostýmy do divadla. Používám je na aplikace, brože a menší projekty. U této kabelky jsem je taky použila. Je to ten proužek stříbrné látky.

Střih je hoooodně jednoduchý. Je to vlastně jen obdélník. Velikost u mé kabelky je včetně vloženého kousku a švů 60 x 35 cm. Ten samý obdélník můžete vystřihnout i z podšívkoviny a výztuhy RONOPAST (Ronofix).
Koženka

 Našívám kousek stříbrné látkyZákladní obdélník i s vystřiženou výztuhou. Vlevo je látka na podšívku. 
Obdélník koženky a výztuhy přeložím na půl a strany sešiju. Místo špendlíků doporučuji použít kancelářské klipsy. 


Pro vytvoření dna sešijeme rohy napříč stejně jako u kabelky shopper


Teď ušijte podšívku. Šije se stejně jako vrchní látka, akorát tam přidejte kapsičky. Návod najdete zase v mém příspěvku o kabelce Shopper.
V podšívce musíte rohy taky sešít ve stejné délce jako u vrchní látky.

Teď musíme přišít poutka, abychom měli za co připnout popruh. Z koženky ustřihněte zase 2 obdélníčky 11x6 cm, přeložte po delší straně a sešijte.
Poutka obraťte, po kratší straně přeložte (ale ne na půl, jen v asi třetině) a vložte kroužky. Kroužky kupuju v železářství.
Potka teď přišijte k bokům kabelky. Posuňte je od vrchu asi 2 cm, abyste mohli ještě přišít zip. Pak se Vám to totiž pod jehlu ve stroji i s poutkem nevlezlo.

Na konec vložte dovnitř ušitou podšívku. Okraje podšívky i vrchní části založte dovnitř asi 1 cm. Mezi tyto vrstvy vložte zip a sešijte. Tohle je asi nejtěžší část. Možná to jde i lehčím způsobem, ale já ho neznám.

Popruh přes rameno jsem si vzala z jiné kabelky, kterou jsem si koupila, protože má ucha a ten popruh nepoužívám.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám, že jste si našli čas pro komentář na můj blog!